Pokud na odeslání spěcháte, napište do poznámky u produktu požadovaný termín doručení.

Samostatné stínidlo 30 cm "Dub"

2 500 Kč / ks
NA SKLADĚ NA SKLADĚ NA SKLADĚ NA SKLADĚ Zvolte variantu
provedení povrchu
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Stínidlo s motivem dubového listu využívá jeho ladných vlnkovitých tvarů a ve spojení s teplým světlem navodí pocit klidu a harmonije prostoru. Proto je doporučujeme do ložnicdětských či obývacíh pokojů. V nabídce jsou růcné typy svítidel která jsou vhodná pro různá umístění v celém domě. Díky odolnosti proti vlhku jsou vhoná i na zastřešné terasy.

 • Stínidlo je vyrobeno z dřevovláknitých desek. 87% materiálu je z obnovitelných zdrojů. 
 • Díky 8mm tloušce segmentů působý masivně.
 • Černý matný  řez tvoří plastickou konturu která prolíná celé svítido.
 • Stínidlo je vhodné do lamp, nástěných svítidel, nebo lustrů. 
 • Díky jednoduchému uchycení maticí na objímku (E27) lze ze svítidel vytvořit sestavy osvětlení pro celí dům.
 • Povrch svítidla ("dekor") evokuje přírodní struktury a působí přirozeně, harmonicky.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zdroj světla/LED žárovka

 

Aby jste si světo opravdu užili je třeba se rozhodnou k jakému účelu bude sloužit a podle toho osadíte množstvý svítidel, teplotu světla a výkon LED žárovky.

 • Světlo na noční stůl, dekorační osvětlení, zde využijeme LED stmívatelnou žárovku s nízkým výkonem a teplotou světla do 3000K.
 • Osvětlení chodeb, obývacích prostor, zde použijeme silnější LED žárovku a  vhodný nosič stínidla který nasměruje světlo správným směrem.
 • Osvětlení  jídelního stolu nebo pracovní desky. Podle velikosti stolu doporučujeme více zdrojů světla vedle sebe. Ideálně tři stínidla vedle sebe v různých vyškách. Zde je vhodné osadit výkonějšími žárovkamy nad 10W.

Vedle teploty světla je zásadní odstínit (regulovat) přímí zdroj světla který nás oslní a je tedy nežádoucí. Stínidlo se odlišuje od ostatních tím že má nejen stíni ale zaroveň vysvítit kontury jednotlivých segmentů včetně jemného osvětlení vnitního pole stínidla. Proto že se některé částí místy nepřekrývají může nás  zroj světla (žárovka)  nepříjemně oslnit. Proto nabízíme odstíněné  žárovky černým košíčkem který je nasazen na žárovce, z žárovky je zároveň sejmut bílí matný difuzor viz obrázek.

Upravená žárovka (bez difuzoru) + stínítko žárovky, pro úpravu nejsou vhodné žárovky s čiřým krytem.

K zastíněné žárovce je skvělím doplňkem možnost plynulého stmívání, to dopořučujeme k místu kde usínáme a za úplné tmy nám postačí mnohem méně světla.

Schrnutí ovládání jasu LED žárovky:

 • Upravená žárovka (bez difuzoru) + stínítko žárovky
 • Stmívatelná zásuvka - vhodná například pro lampy které jsou zapojeny přímo do zásuvky
 • smart žárovka - nastavení například přes mobilní elefon či dálkovým ovladačem
 • manuelní stmívac 
 
Teplota světla:
Pokud chcete naplno využít krásy stínidla je důležité ho zkombinovat z teplým zdrojem světla. Minimální doporučená teplota je 3 000 kelvinů. Případně žárovky u kterých lze nastavit teplotu světla.
 
Teplá bílá pro odpočinek (do 3000K)

Klasické vláknové žárovky (edisonky) svítily teplou bílou barvou světla. Přirovnat bychom ji mohli i ke světlu svíčky nebo západu slunce. Teplá bílá navozuje pocit klidu, proto tuto barvu doporučujeme.

 

 

Montáž:

Samostatné stínidlo lze namontovat na mnoho různých typů svítidel. Vlatní montáž je nožná na objímku s maticí a vnitřním závitem pro žárovku E27 viz obrázek. Stačí odšroubovat matici a nasunout stínidlo, po té zajistěte demontovanou maticí.